Trafik Kazası ya da İhmal Sonucu Ölüm Davaları

alanya avukat

Bir trafik kazası veyâ tıbbi ihmallerinden dolayı yakınlarını kaybetmiş kişilere yardım ediyoruz. Eceliyle ölüm ve kişisel yaralanmalarda bile acınız dayanılmaz. Herhangi bir tazminat üzüntünüzü telafi edemezken; aniden ve hatalı sürüş, ihmal veya kasıtlı olarak trafi kazası neticesinde ölüm gerçekleştiğinde, bunu kabul etmek daha zorlaşır.
Alanya Avukat Büromuz, sevdiklerinizin haklarını kaybetmemeniz için adalet arayışınızda size yardımcı oluyor.

Genel olarak, kaza ve ihmal sonrası ölüm vakaları çok karmaşıktır. Vefat edenin ailesi mali olarak ve duygusal olarak ayrı ayrı tükenmektedir. Çeşitli finansal ve manevi cephelerde tazminat talebinde bulunabilirsiniz.

Cenaze ve ilgili masraflar,
Duygusal ve zihinsel acılar,
Tıbbi ağrı ve acı,
Gelecekteki ücret kayıplarında- iş gücü kaybı,
Hayata bağlılık ve arkadaşlık kaybı,
Çocukların denetim ve rehberlik kaybı gibi faktörler dava dosyasına eklenebilir.

Trajik kayıplarınızın acısını iyileştiremeyiz. Fakat tüm hukuki konularda size yardımcı olacak yetkinliğe sahibiz. Size duygusal ve yasal destek veriyoruz. Adaleti elde edene kadar bunun için hukuki ve ahlaki olarak mücadele ediyoruz.

Avukat için Elektronik Defter Beyan Sistemi Mecburi

T.C. Maliye Bakanlığı Serbest Meslek Faaliyeti Kapsamında Avukat Hizmetleri için 01.01.2018 tarihinden itibaren Elektronik Defter-Beyan Sistemi kullanma şartı getirdi.

Avukat, Elektronik Defter-Beyan Sistemini kullanmak zorundadır.
Serbest meslek kazanç defteri yanında bilanço esasına göre defter tutan mükellefler de, 01.01.2018 tarihinden itibaren serbest meslek faaliyetine ilişkin kayıtlarını ve kazanç defterini Sistem üzerinden tutacaklardır.

Defter Beyan Sistemi; Beyanname, bildirim, dilekçeler, fatura, serbest meslek makbuzu gibi belgelerin elektronik ortamda düzenlemesine imkan veren Sistemdir. Avukat, kayıtlarını ve kazanç defterini Sistem üzerinden tutacaktır.
İsteyen ayrıca ödeme kaydedici cihaz kullanabilir.

Okumaya devam et “Avukat için Elektronik Defter Beyan Sistemi Mecburi”

Boşanma Avukatı

alanya avukat bürosu

Boşanma avukatı tutmak kahredici bir durum olabilir. Sonuçta; boşanma avukatınız, özel hayatınızla ve nihayet boşanmanızla ilgili en mahrem bilgileri öğrenip en iyi kararları vermenize yardımcı olacak uzman olmalıdır. Bir avukat, boşanma sürecinize baştan sona dahil olabileceği gibi sizinle çok sınırlı bir şekilde de çalışabilir.
Genellikle, siz ve eşiniz kendi boşanma sözleşmesi hazırlama yeteneği konusunda kendinize güveniyorsanız, bir avukat ihtiyacı; ön tavsiye ve bilgiler, nihai değerlendirme ve geri bildirimle sınırlandırabilir.
Boşanma avukatı tutmak istediğinizde, kötü olan “boşanma” sözcüğünün yanında iyi bir avukat bulana kadar ya ofis ofis gezip konuyu müzakere etmeniz, ya da internetteki avukat reklamları aracılığıyla kafanızı yormanız gerekecektir.
Aile hukukunda deneyimli bir avukat tutmanız gerekiyor.
Çalıştığınız avukat, anlaşılması çok zor olan hukuki belgelerin resmi ve teknik diliyle değil düz konuşma dilinde süreci anlatması gerekiyor.
Avukat, güvendiğiniz ve rahat hissettiğiniz birisi olmalıdır, çünkü kendiniz ve evliliğiniz hakkında son derece kişisel bilgiler ortaya koymanız gerekebilir.  Bu konuda Avukat olarak seçtiğiniz kişi dışardan tarafsız bir gözle olayları değerlendirip herkes için mâkul bir sonuca varabilir. Okumaya devam et “Boşanma Avukatı”

Güncel

alanya avukat

Hukuk firmanızın ismini bu şekilde tescil ettirmek tabiki de çok iddialı. Üzerinde vakit harcayıp faydalı içeriğe odaklı ve güncel bir web sitesi ihtiyacına mümkün olduğunca cevap verme düşüncesiyle , bu kadar önemli alan adının üstesinden birlikte gelebiliriz.