Trafik Kazası Sonrası Etkileri

trafik kazası, alanya avukat, gazipaşa avukat
Trafik Kazası, Alanya avukat, Gazipaşa Avukat

Alanya Avukat Bürosu, Hukuk web sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.
Alanya, Gazipaşa çevresinde çalışan avukat olarak, yaralanma yaşanan trafik kazası sonrasında tatsız hayatınızda gelişmeler olacaktır. Bu durum trafik kazası taraflarının her ikisi içinde hayli zordur.

İlk önce yapabileceğiniz en önemli şeyler,
Trafik Kazasını Değerlendirin

Profesyonel bir avukatın yardımı olmadan bir kişisel yaralanma iddiası yapıyorsanız, tüm davanızı oluşturmaktan sorumlu olacaksınız. Bunun için yapmanız gereken:

  • Gerekli kanıtı topla, İlgili tüm taraflarla iletişim kurun (doktor, sigorta görevlileri, polis memurları, görgü tanıkları vb.)
  • Gerekli belgeleri doldurun
  • Sigorta şirketi taleplerinizi kabul etmeyecekse, davanızı mahkemeye götürmeye hazır olun.
  • Bir kazada ciddi şekilde yaralandın mı?
  • Bu yaralanmalar hayatınızı önemli ölçüde etkiledi mi?
  • Bu kazaya, tazminat almaya çalıştığınız tarafın neden olduğu (en azından kısmen) ispata açık mı?

İleriki Yaşamınıza Olan Masraf ve Etkileri

Yaramalı bir  kazanın mali etkisi ilk anda az olabilir. Ancak bu yaralanmaların gelecekteki geçiminizi nasıl etkileyeceğini hesaplamak, dava sürecinin önemli bir parçasıdır. Aslında, gelecekteki zararlar genellikle çarpışma sırasında maruz kaldığınız zararlardan çok daha büyüktür.

Trafik Kazası Sonrası;

  • İş gücü kaybı nedeniyle azalan gelir,
  • Devam eden sağlık giderleri,
  • Fiziksel veya duygusal terapi maliyeti

Çok istekli olmayın

Çoğu insan sadece maddi zararın hemen giderilmesini istiyor ve sigorta şirketleri bunu biliyor. Yaralı, stres altındaki bireylerin hak edebileceklerinden daha azını kabul etmeleri için düşük teklifler sunacaklar. Bu yüzden yaralanmanızın ne kadar önemli olabileceğini anlamanız şart.

Çektiğiniz tüm masrafları (ve gelecekte yaşayacağınız zararları) karşılayacak bir anlaşmaya varmak için sigorta şirketi ile pazarlık yapmak hakkınızdır (ve yükümlülüğünüz).

Avukat yardımı olmadan; kişisel bir sakatlık iddiası ve müzakere zorunluluğu ile ilgili çalışmaların çokluğu nedeniyle hak ettiğin tazminatı almanız yıllar alabilir.

Kaza mağdurları, ciddi ve uzun süreli yaralanmalarla değiştirilemez bir şekilde, depresyon gibi duygusal sorunlara da maruz kalabilir.

Trafik Kazası ya da İhmal Sonucu Ölüm Davaları

alanya avukat

Bir trafik kazası veyâ tıbbi ihmallerinden dolayı yakınlarını kaybetmiş kişilere yardım ediyoruz. Eceliyle ölüm ve kişisel yaralanmalarda bile acınız dayanılmaz. Herhangi bir tazminat üzüntünüzü telafi edemezken; aniden ve hatalı sürüş, ihmal veya kasıtlı olarak trafi kazası neticesinde ölüm gerçekleştiğinde, bunu kabul etmek daha zorlaşır.
Alanya Avukat Büromuz, sevdiklerinizin haklarını kaybetmemeniz için adalet arayışınızda size yardımcı oluyor.

Genel olarak, kaza ve ihmal sonrası ölüm vakaları çok karmaşıktır. Vefat edenin ailesi mali olarak ve duygusal olarak ayrı ayrı tükenmektedir. Çeşitli finansal ve manevi cephelerde tazminat talebinde bulunabilirsiniz.

Cenaze ve ilgili masraflar,
Duygusal ve zihinsel acılar,
Tıbbi ağrı ve acı,
Gelecekteki ücret kayıplarında- iş gücü kaybı,
Hayata bağlılık ve arkadaşlık kaybı,
Çocukların denetim ve rehberlik kaybı gibi faktörler dava dosyasına eklenebilir.

Trajik kayıplarınızın acısını iyileştiremeyiz. Fakat tüm hukuki konularda size yardımcı olacak yetkinliğe sahibiz. Size duygusal ve yasal destek veriyoruz. Adaleti elde edene kadar bunun için hukuki ve ahlaki olarak mücadele ediyoruz.