X
    Konu: Avukat

YARGI Dizisi

Yeni sezonda izleyiciyle buluşan "Yargı Dizisi" temel aile değerleri ile avukat ve adalet olgularını farklı bir bakış açısıyla anlatıyor. Yolları cinayet davasıyla kesişen bir avukat ve savcının etkileyici hikayesini anlatan dizinin kadrosunda usta sanatçılara son zamanlarda adını çokça duyduğumuz yetenekli oyuncular eşlik ediyor. Başarılı eserler üreten Ay Yapım tarafından çekilen Yargı dizisi, aksiyon ve dram türünde bir Türk televizyon dizisidir.

Kanal D, pazar gecesi izleyici ile buluşan Ay Yapım’ın yeni dizisi “Yargı” oyuncuları Alanya izleyicisinden tam not aldı. Dizi, izleyicilere aile değerlerini ve adalet kavramını farklı bir bakış açısıyla anlatacak.

Avukatların rekabetini konu alan YARGI Dizisi, Pazar akşamları KanalD’de yayınlanıyor. Yönetmen Ali Bilgin Pınar, Başrol oyuncuları Pınar Deniz, Kaan Urgancıoğlu ve Hüseyin Avni Danyal.

kanald/yargi

Senarist Sema Ergenekon uzun süredir ilk ismi “Rekabet” olan “Yargı Dizisi” üzerinde çalışıyor. Ergenekon’un günlerce adliyelerde gözlem yaparak kaleme aldığı dizi özgün yazımıyla dikkat çekti.

Sürükleyici konusu ile sezona başarılı bir başlangıç yapan YARGI dizisinin oyuncuları ve canlandırdıkları karakterler izleyiciler tarafından çok beğenildi.

Yargı Dizi; Bir cinayetin Cumhuriyet Savcısı ve avukatın yollarını kesiştirmesiyle birlikte yaşanan olayları konu alıyor.

Yargı KarakterleriYargı Dizisi Karakterleri
YARGI Dizisi Oyuncu Kadrosu
YARGI Dizisi Avukat Ceylin

Ceylin, hukuk okurken uğradığı adaletsizlik sonucu babasının hapsedilmesine isyan etti. Herhangi bir kural tanımayan, inandığı değerler ve gerçekler için sınırları zorlayan ve “ipten adam alan” olarak adlandırılan hevesli bir avukattır. Onun için gerçek adalete ulaşmanın her yolu caizdir. Bu konuda yapamayacağı hiçbir şey yok. Babasının yokluğunda, bütün ailesini ayakta tutmaya çalıştı, bir şekilde hala ailenin direği. Babası Zafer’e çok düşkündür. Kız kardeşi İnci ise onun en kıymetlisi, neredeyse gözünün nuru.

Savcı Ilgaz Kaya (Kaan Urgancıoğlu)

Ilgaz, dürüstlüğü ile ünlü, kurallara sonuna kadar bağlı, mesleğinin en iyilerinden biri olan başarılı bir savcıdır. Babası Metin’in kendisine öğrettiği değerleri bütün varlığıyla özümseyerek, doğrudan sarsılmaz bir yapıya sahiptir. Çalışmalarında soğukkanlı, mesafeli ve ilkelidir, ancak ailesine karşı tutumu sevgi dolu ve koruyucudur. Tüm çabalarına rağmen kuramadığı Çınar’la, kız kardeşi Defne’yle kardeşlik bağını en saf ve duygusal haliyle yaşıyor. Kendi kuralının aksine, doğanın kuralsızlığına hayrandır ve gerçek bir doğa aşığıdır.

Başkomiser Metin Kaya (Hüseyin Avni Danyal)

Metin, Ilgaz’ın babasıdır. Polis departmanındaki cinayet bürosu şefidir. Dürüstlüğü ile tanınan, kurallara sonuna kadar bağlı olan ve herkes tarafından saygı duyulan bir polis amiridir. Bunu düsturunu büyük oğlu Ilgaz’a da aşıladı. Ancak sürekli başı dertte olan küçük oğlu Çınar’la hiçbir zaman sevgi dolu bir ilişki kuramadı. Birkaç yıl önce kaybettiği karısının ölümünden Çınar’ı suçluyor.

Savcı Pars (Mehmet Yılmaz Ak)

Pars, Savcı Ilgaz ile aynı Adliyede mesai yapan bir savcıdır. Pars adına münasır çok iyi bir seçim olmuş. Aynı zamanda Ilgaz’ın nişanlısı Neva’nın ağabeyidir. Ilgaz ile okul yıllarından itibaren başlayan tek taraflı bir rekabet var. Şimdi kız kardeşinden ayrıldığı için ona daha da kızgın. Hırslı ve kaybetmeye dayanamıyor. Ona göre, herkesten üstündür, bu her zaman onun tavrında hissedilir. Avukat Ceylin’i çok beğeniyor.

NEVA ( Başak Gümüşcinelioğlu)

Yargı dizisindeki Neva karakteri Savcı Pars’ın kız kardeşidir. Neva ile Savcı Ilgaz arasında bir aşk ilişkisi vardı. Çiftin daha öncesi nişanlı olduğu da bilinmektedir. Ilgaz ve Neva’nın ayrılması sonucunda Pars, Ilgaz’a karşı tavır alır.
Başak Gümüşcinelioğlu Neva karakterine hayat veriyor.

Neva isminin anlamı nedir?

Neva isminin anlamı ses, makam, isim, ahenk, refah, zenginlik, güç olarak açıklanmıştır.

Avukat Yekta Tilmen (Uğur Polat)

Avukat Yekta, ünlü hukuk ofisi Tilmen Hukuk Bürosunda kurucu avukattır.. Çalıştığı şirketlerin tüm kirli geçmişlerini temizlemesiyle ünlüdür. Yeterli para ödenirse dünyadaki tüm sorunların çözülebileceğine inanıyor. Neredeyse doğduğu günden beri süren kendi memnuniyetsizliği üzerine inşa edilen oğlu Engine ile çelişkili bir ilişkisi var.

Engin Tilmen (Onur Durmaz)

Engin, Ceylin’in en iyi arkadaşıdır. Bir avukat. Güçlü ve zengin bir avukat olan babası Yekta’nın itirazlarına rağmen sınıf arkadaşı Ceylin ile birlikte çalışır. Zor zamanlarda her zaman birbirlerinin yanında oldukları için Ceylin’e güçlü hislerle bağlanır. Babası Yekta ile bitmek bilmeyen bir çatışma içindedir.

Çınar Kaya (Arda Anarat)

Çınar, Ilgaz’ın kardeşidir. O evin sorunlu çocuğudur. Üniversite kantininde çalışıyor. Geçmişte, adam yaralanma ve uyuşturucu ticareti suçundan yargılanmıştı. Bu olaylar ve annesinin kalp krizinden ölmesi nedeniyle babası Metin ile her zaman sorunlu bir ilişkisi olmuştur. Kardeşi Ilgaz’ın kusursuzluğunu her zaman onun üzerinde bir baskı olarak görür. Evde iyi anlaştığı tek kişi kız kardeşi Defne’dir.

Zafer Erguvan (Ali Seçkiner Alıcı)

Zafer, Ceylin’in babasıdır. Hayatını balık avlayarak kazanmaya çalışıyor. Haksız yere suçlandı ve 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı ve gemi kaptanı olan mesleğini bırakmak zorunda kaldı. Bir yıldır özgür. İşini kaybetmenin gururunu ve öfkesini kimseye göstermemeye çalışarak yaşıyor. Ceylin en sevdiği kızıdır.

YARGI Dizisi

Gül Erguvan (Zeyno Eracar) Gül, Ceylin’in annesidir. O bir ev hanımı. Pasif bir karakter gibi görünse de aslında göründüğünden daha manipülatiftir. İstediğini elde etmeyi seçmesinin yolu sürekli hastaymış gibi davranmaktır. En büyük çocuğu Aylin’e olan ilgisi diğer çocuklarından daha fazladır.

Aylin Erguvan Yılmaz (Pınar Çağla Gençtürk)

Aylin, Ceylin’in ablasıdır. Çocukluğundan beri Anneleri Gül’ün diğer kardeşlerinden daha çok gözdesi olmuştur. Aylin, 4 yıl önce oğlunu kaybettikten sonra iyileşemedi. Yarattığı çatışma nedeniyle Ceylin’le arasında gerginlik vardır.

YARGI

İnci Erguvan (Ece Yüksel) İnci, Ceylin’in kardeşidir. Üniversitenin ikinci yılında iç mimarlık bölümü öğrencisidir. Babası genç yaşta hapsedildiğinden beri, onu düzgün bir şekilde tanıma şansı bile bulamadan büyüdü. Ablası Ceylin’e çok düşkündür, anne-babasından çok Ceylin’i örnek alır. En çok ona güveniyor.

Eren Duman (Uğur Aslan)

Eren, Ilgaz’ın en iyi arkadaşıdır. Cinayet bürosunda komiserdir. Gözü kara iyi bir polistir. Mesleği nedeniyle bağlantıları çok geniştir. Ağzı iyi konuşuyor. Herkes tarafından seviliyor çünkü komik ve eğlenceli. Ilgaz’ı kardeşi, Metin Komiseri babası olarak görüyor. Eşi Esra ve kızı Eylül’e sevgi ile bağldır.

YARGI Dizisi

Leyla (Başak Gümülcinelioğlu), Doğan (Uğur Aslan), Kemal (Onur Özaydın) , Aylin (Özlem Çakar), Filiz (Zeynep Atılgan), Damla (Beren Nur Karadiş).

  • Yargı kimin hayatını anlatıyor?
  • Yargı bir uyarlama dizi mi?
  • Yargı Dizisi nerde çekiliyor?
  • Yargı Dizisindeki İlçe Emniyet Müdürlüğü nerede? Sorularına cevap arıyorlar.

Yeni sezonun iddialı yapımlarından biri olan Kanal D’deki Yargı dizisinin bir kitaptan mı yoksa filmden mi uyarlama olduğu hakkında bilgi yok. Yargı dizisinin özgün bir yapım olduğu düşünülmektedir. Bir Kore dizisine konu benzerliği var. YARGI, Münevver Karabulut cinayetini konu alan senaryolar, kan izi, bavul, ifadeye polis ve avukatın getirmesi gibi göndermeler de var. Yargı Dizisinin Hukuk Danışmanı: Senarist Sema ERGENEKON’dur.

Yargı Dizisi Müzikleri:

Yargı Dizisi 4. Bölüm

  1. Bölümde ne oldu? Ceylin soruşturmadan sonra babası Zafer ile ne yaşadı? Başrollerini Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz’in paylaştığı Yargı dizisi tüm bölümleriyle Kanal D’de!

10 Ekim Pazar günü yayınlanan 4. Bölümde Ceylin ve Ilgaz aileleriyle yüzleşerek gerçeğin peşinde!

Zafer’in sorgusuna tanık olan Ceylin, İnci hakkında altından kalkamayacağı gerçeklerle karşı karşıyadır. Bunun üzerine, Zafer’in şüpheli listesindeki geçmiş eylemleri sonucu Ceylin’in çöküşü. Ceylin, babasının yanında sınanma zamanıdır ve ikisi arasında büyük bir sorgulama olacaktır.

Ilgaz da Ceylin gibi babasının ve kardeşinin gizli hayatlarını çözmeye ve gerçeği öğrenmeye çalışır. Ancak bu kez Çınar’la ilgili yapması gereken çok önemli bir seçim var. Üstelik bu seçim onu ve Ceylin’i katilin kim olduğu gerçeğine götüren yolda keskin bir ayrılığa sürükleyecektir. Her ikisi de kendi planlarını uygularken, birbirlerine karşı geliştirmeye çalıştıkları güven duygusu yeniden sınanacak.

Ilgaz ve Ceylin aldıkları tüm zor seçimlerin bedelini ödemek üzereler. Gerçeğe ulaşmaya çalışmak onları zamanla yaklaştırır ve aileleriyle aralarında duvarların yükselmesine neden olur. Yıkılmadan bu duvarlara dayanabilecekler mi?

Yargı Dizisi 5. Bölüm

17 Ekim Pazar günü yayınlanan Yargının 5. bölümünde gizlilik perdesi aralanıyor!

Ceylin, babası Zafer tarafından evden atıldıktan sonra geri dönmez ve katili aramaya devam eder. Ilgaz ile birlikte kendini yeni olayların içinde bulur. İnci’nin küpesinin Yektaş’ta bulunması gözleri oraya çeviriyor. Ilgaz, Yekta’nın oğlu Engin ve Ilgaz’ın iş arkadaşından şüphelenir. Ceylin’e göre, Engin’den şüphelenmek yanlış. Ilgaz, Ceylin’e bir fikir atarak tartışmasını yürütmeyi teklif eder. Bir tuzak kurarak katili yakalamayı planlıyor. Tuzak kurulur ve Ilgaz ve Ceylin beklemeye başlarlar.

Bu sırada cezaevindeki Çınar kötü bir olay yaşar. Babası Metin tarafından içeri atılan bir suçlu onu intikamla izliyor. Fırsat bulduğunda Çınar’a saldırır. Çınar ilk hamleden kaçar. Mücadeleyi kazanır; Ancak adam yanında getirdiği delici aletle Çınar’ı bıçaklamayı başarır. Ilgaz ve Metin olayı öğrenince şok olurlar.

Yargı Dizisi 6. Bölüm

Yargı dizisinin 6. bölümünde Ilgaz ve Ceylin, Engin’in katil olduğunu kanıtlamaya çalışıyor!

24 Ekim Pazar günü yayınlanan 6. Bölümde Ilgaz ve Ceylin, Engin’e haber vermeden katil olduğunu kanıtlamak için delil arıyor!

Kardeşini öldüren kişi Engin olarak bilinir ve Ceylin tarif edilemez bir acı içindedir. İçinde yükselen öfke dayanılmaz, Ceylin Engin’i öldürmeye kararlıdır. Ilgaz sezgilerinde haklı olmasına rağmen Ceylin’in çöküşüne dayanamaz ve bir karar verir. Ceylin’i durdurmak için zor da olsa kendi yolunu bulur, böylece ikisi de Ceylin’i sakinleştirebilir ve Engin’in katil olduğunu kanıtlayabilirler.

Ceylin’e olan duygularını bir kenara bırakan Pars, kendisini yasadışı delil toplamakla suçlamaya ve meslekten men ettirmeye kararlıdır. Dahası, Ilgaz’dan ifadesini alacağı açıktır, çünkü buna tanık olmuştur. Ceylin Ilgaz ile yüz yüze gelir. Ilgaz’ın kendisi için yanlış bir açıklama yapması gerekiyor ve bu Ilgaz için mümkün değil.

Yekta oğlunun suçunu temizlemek için mücadele ederken Zafer Çınar’ın serbest bırakılmasıyla yıkılır ve yeni bir dönüşün eşiğine gelir. Şimdi o kadar intikam dolu ki kendi hayatından vazgeçiyor. Kararı iki ailenin kaderini sonsuza dek değiştirecek.

Ceylin ve Ilgaz, Engin’i mahkum edecek delillerin peşine düşerken, Pars’ın içine soktuğu zor durumdan kurtulmanın yollarını da ararlar. Ilgaz kendi kurallarından vazgeçip Ceylin için yalan söyleyecek mi?

Yargı Nikah Sahnesi
YARGI – Neva

Yargı Dizisi 7. Bölüm

Ilgaz ve Ceylin, Engin’in kullandığı aracı bularak dosyada büyük bir adım atıyor!

Ceylin ve Ilgaz’ın evlilik haberleri Pars ve Neva’yı hayal kırıklığına uğratır. Pars soruşturmanın tıkanmasından memnun değil, üstelik kız kardeşi Neva gibi kalbi kırıldı. Pars soruşturmayı bırakmamaya kararlıdır ve bunu yaparken de inanmadığı bu evlilikte ikisine de sorun çıkarmaya kararlıdır.

Zafer, Çınar’a çektiği silahla intikamı için geri dönüşü olmayan bir yola çıkmak üzeredir. Çınar, Zafer’i masum olduğuna ikna edebilecek mi? Yoksa çekilen bu silah iki aile arasında yeni ve büyük bir uçurumun açılmasına neden olacak mı?

Ceylin, kardeşinin katili olan Engin’de bir sorun yokmuş gibi davranmakta zorlanıyor. Ceylin ve Ilgaz, Engin’i kimseye söylemeden duruşma öncesi tutuklu tutmanın yollarını bulmaya çalışırken yeni riskler alırlar. Ancak bir yandan oğlunu aklamak için elinden gelen her şeyi yapan Yekta’dan daha hızlı olmak zorundalar, diğer yandan da her an yoluna çıkabilecek Pars’a karşı savaşmak zorundalar.

Yargı Dizisi 8. Bölüm

Ceylin Engin’le yüzleşiyor!
Engin, 7 Kasım Pazar günü yayınlanan 8. Bölümde mahkeme karşısına çıkıyor!

Ceylin, Engin’in kardeşinin katili olduğunu öğrendiği andan itibaren herkesten gizli tutmak zorunda kaldığı mücadelesinin sonuna geldiğini düşünür. Engin’le büyük ve acı dolu bir yüzleşmesi var. Ceylin bunu Ilgaz’ın yardımı olmadan halledebileceğini düşünse de; Ilgaz’ın öngörüsü sayesinde olaylar bambaşka bir şekilde gelişecektir.

Metin Çınar, kanlı elleriyle eve geldiğinden beri hayatlarının kırılma noktasına geldiğini fark eder. Şimdi onu çok zor bir seçim bekliyor, oğlunun yanında mı olacak yoksa dürüstlüğün yanında mı olacak?

Pars Ilgaz ve Ceylin’in evliliğinden sonra kendini toparlamaya çalışırken, onlara ve Eren’e yaklaşımında başka bir yol denemeye karar verir. Yekta Engin’i korumaya çalışırken çemberin kendisi ve ailesi için gittikçe daraldığını fark eder.

Ceylin ve Ilgaz, Yekta ile açıkça girdikleri savaşı kazanmak için tekrar işbirliği yapmak zorunda kalırlar. Engin’in katil olduğunu kanıtlamanın yeni yollarını ararken, ikisi de kendilerine bile itiraf edemedikleri bazı duyguların yeşerdiğini fark ederler.

Yargı Dizisi 9. Bölüm

Ceylin ve Ilgaz Engini tutuklamak için kanıt arıyorlar!

Yekta suçlandıktan sonra Ceylin ve Ilgaz acilen harekete geçmeleri gerektiğinin farkına varırlar. Pars ve Yekta arasında büyük bir mücadele başlar. Yekta’nın suçlaması sonucunda Pars, kendisiyle ilgili önemli ve büyük bir sırrın açığa çıkma ihtimali ile karşı karşıya gelir ve bunu engellemek için normalden çok farklı bir tutum sergiler. Ilgaz ve Ceylin, Engin’in tutuklanması için sağlam kanıtlar bulmak için mücadele ediyor. Bu mücadele sırasında Ilgaz ve Ceylin birbirlerine duygusal olarak yakınlaşırlar.

Öte yandan Karşılaşma, kaybolan Zafer’in cesedini bulmaya çalışırken beklenmedik bir sürprizle karşılaşır. Çınar’ın masum olduğunu öğrenen Gül ve Aylin büyük pişmanlık duyarlar. Gül, Ceylin’e nasıl büyük bir haksızlık yaptıklarını görse de önce Çınar’dan özür dilemeye gider. Ilgaz’ın planı işe yarıyor ve olay yerinde Engin’in duruşma öncesi gözaltına alındığına dair sağlam kanıtlar var.

Yargı Dizisi 10. Bölüm

Ceylin’in kendi içinde çok zor bir karar vererek Ilgaz ile arasına koyduğu mesafe ikisi için de acı verici bir hal alıyor.

Ilgaz’ın Ceylin’e karşı duyduğu kızgınlığa ilave şoklar onları büyük bir çatışmanın eşiğine getirmek üzeredir. Engin’in duruşma öncesi gözaltı, sondan ziyade yeni bir başlangıca ve herkesi derinden etkileyen bir dizi olaya dönüşmek üzere. Engin yeni hedefini planlarken, yol boyunca ona yardımcı olacak bir sürpriz ortaya çıkıyor. Pars herkesten sakladığı sırla yüzleşmek zorunda kalır. Metin, Çınar’ı korumaya çalışırken, sorgulamadan hayatlarına dahil olan Merdan’la da mücadele eder. Gül ise hatasını telafi etmek için elinden geleni yapmaya kararlıdır.

Ilgaz ve Ceylin yeni bir davada karşı şeritlerde savaşırken; Hiç beklemedikleri zaman ikisini de büyük bir ikileme sokacak bir gerçek yüzlerine vuruyor. Bilmedikleri şey, bunun buzdağının sadece görünen kısmı olduğu.

Yargı Dizisi 11. Bölüm

Engin’in zor bir plan yapıyor, intikam!

Ceylin ve Ilgaz, gönderilen sesli mesajın ardından; Bittiğini düşündükleri kabusun aslında daha yeni başladığını fark ederler. Engin’in kendisine, özellikle de onlara zarar verdiğine inandığı herkes için bir planı var. Ceylin ve Ilgaz bu sarmalın tam merkezinde durmaktadır.

Eren, Pars, Çınar ve Yekta; Karşılaştıkları bu bulmacayı kimseye çözmesini söylemeden denemeye başlarlar. Ancak, bu süreç hepsini beklemedikleri büyük sorular ve sürprizlerle bırakacaktır. İçlerindeki derin bir yerden yükselen öfkelerini kontrol edebilecekler mi? Yoksa bu öfke büyük bir yangına mı sebep olacak?

Ilgaz ve Ceylin bir yandan Engin’in tehditleriyle, diğer yandan taraf oldukları dava ile uğraşırken; Geçmişlerinin bağlı olduğu düğüm yeniden ortaya çıkıyor. Bu durum onları acımasız bir “keşke” nin kollarında bırakırken; Şimdi ikisini de çok zor seçimler bekliyor.

Yargı Dizisi 12. Bölüm

Engin’in zamanı bittiğinde ilginç bir durum olur!

Ceylin, Ilgaz’dan birbirlerine en yakın olduklarında gelen beklenmedik tereddütle sarsılır. Acaba bu Buluşma sırrı Ilgaz ve Ceylin’in kurmaya çalıştığı bağı geri dönüşü olmayan bir şekilde kıracak mı, yoksa daha da güçlendirecek mi?

Tamamen Engin’in tehditleri herkesin dünyasını altüst ediyor.

Herkesin kendini sınadığı bu hızla daralan zamanda, Engin’in harekete geçmesini engelleyecek yollar, ayrılıklar ve beklenmedik sendikalar olacaktır. Herkese zarar veren Engin’deki küçük kıvılcımlar büyük bir yangına neden olacak mı yoksa sönecek mi?

Her şeye rağmen Ilgaz ve Ceylin taraf oldukları davada profesyonel olarak birlikte hareket etmek zorundadırlar. Geri sayım devam ederken beklenmedik bir gelişme herkesi, özellikle ikisini yeni bir yola sürükleyecektir.

Yargı Dizisi 7. Bölüm

xxx

En son güncellendiği tarih Aralık 11, 2021 1:25 am

Avukat DEMIRAL @Alanya: Karadeniz Teknik Üniv. Hukuk Fakültesi Mezunu ve halen Yüksek Lisans programına devam ediyor. Alanya-Gazipaşa Doğumlu, Mesleki hayatına Alanya'da başladı. Alanya Merkez bürosunda Arabulucu ve Avukat olarak çalışmaktadır.
Benzer Konular
Yorumlar